Žigu žigule tak trochu jinak… LADA 2105 na drifty s motorem 2JZ je pěkná bestie!

Když vidíme nějaký pořádně upravený žigulík, jako první si vzpomeneme na „slavného“ slovenského romského rappera, který se svým alternativním pojetím skladby Wiggle, wiggle na internetu proslavil. Pokud ještě Žigu bigule neznáte a nevíte o co se jedná, mrkněte na video pod článkem.

Teď už ale k samotnému vozu, který vznikl v dílně Fedora Vorobyova pro závodění v sérii Russian Drift Series Grand Prix. Na první pohled zaujme výrazně rozšířený bodykit a celkově sportovní pojetí exteriéru vozu. Pod kapotou se usadil řadový šestiválec 3.0L 2JZ-GTE nalazený na 600 koní a 800Nm. Na motoru samozřejmě proběhlo několik úprav a tak je zde možné najít turbo Garret 3576 GTX, CP písty, Manley kované ojnice, ostré vačky, ventily Brian Crower a 840cc vstřikovače.

Zadní náprava je z Nissanu R200 a majitel použil samosvorný diferenciál Nismo. Manuální převodovka z BMW 320d je spojená s upravenou závodní spojkou. Celé auto je posazené na upraveném sportovním podvozku Nissan, části přední nápravy pocházejí z 180SX a zadní rám a díly jsou z Nissanu Silvia S14. Zastavit toto monstrum pak nedělá brzdovému systému z Nissan R32 GTR žádný problém.

A tady slíbená kulturní vložka.

Komentáře