Vyrazili jsme do Havlíčkova Brodu na akci Motorsvět 2019

V Havlíčkově Brodě se tento víkend konala akce s názvem Motorsvět 2019. Celá akce byla mimo jiné zaměřená na osvětu bezpečné jízdy. Debatovalo se o častých nešvarech na silnicích, ale také o tom, co všechno můžeme změnit a jak předcházet problémům. I proto jsme vyrazili s Tuningem Bezpečně!

Na stánku Tuningu Bezpečně! byl k vidění Project Car pro rok 2019, tedy Volkswagen Caddy. Upravený Caddy dostal o 119 koní více. Maximální točivý moment se zastavil na 401 Nm. Dále má Caddy jiná kola, brzy, ale také výfukovou soustavu. Na akci však bylo také k vyzkoušení několik trenažérů. Nejvíce populární bylo možnost otočit se s autem na střechu či zažít pocit nárazu do zdi při 30 km/h. Velký zájem byl také o Škodu Kodiaq, který odhalil svršky. Podívat jste se tak mohli na deformační zóny. Nakouknout jste však mohli také do útrob policejního auta či vyzkoušet elektrické motorky.

Doprovodný program byl připravený jak pro dospělé, tak pro děti. Nechyběla i autogramiáda bývalých a současných automobilových závodníků. Celou akci moderoval automobilový novinář František Fiala.

 

Komentáře