V Německu snad poprvé nepoklekli před EKO lobby. Zrušení neomezené rychlosti na dálnicích neprošlo!

Kdo trochu sleduje dění v automobilovém průmyslu v Evropě za poslední roky, ten moc radostné chvíle nezažívá. Extrémní omezení a přísné limity na emise už mají na svědomí několik silných motorů a také rovnou celé modelové řady vozů. Bohužel to nevypadá, že by se mělo něco mírnit a tak se dál utahují šrouby a přibývají další limity a zákazy. V posledních dnech se v Německu řešil zákon poslanců Strany Zelených, kteří chtěli zrušit neomezenou rychlost na některých úsecích dálnic a zavést plošný limit 130km/h. Samozřejmě se snažili argumentovat snížením emisí, také hluku a v neposlední řadě bezpečností.

Existuje ale mnoho výzkumů, které dokazují, že mnohem nebezpečnější je pro řidiče neustále hlídání si rychlosti, než plynulá jízda se sledováním okolního provozu. Také množství emisí, které by se takto ušetřilo je svým způsobem minimální a efekt by tak byl téměř nepozorovatelný. I tak ale přišli „dobrolidé“ s tímto zákonem a zkusili prosadit plošné omezení rychlosti na 130km/h na všech dálnicích v Německu. Do hlasování se zapojilo celkem 631 poslanců a naštěstí jich bylo 498 proti. Je dost pravděpodobné, že mnozí z těchto hlasujících poslanců si rádi na dálnici jedou tak, jak jim to zrovna okolností dovolují a nechtěji si do všeho nechat kecat.

Výsledek je tedy takový, že tento podivný zákon neprošel a petrolheadi a milovníci svižné jízdy se můžou radovat. Otázkou ale zůstává jak dlouho zvládnou poslanci odolávat čím dál silnějšímu nátlaku všech ekologicky zaměřených dobrolidí, kteří vidí záhubu světa ve velkých SUV a motorech V12, místo aby se zamysleli nad opravdovými znečišťovateli, kteří planetě škodí několikanásobně více, než právě zmíněné již tak dost úsporné a do jisté míry ekologické vozy.

Na videu se můžete podívat, jak český podnikatel Radim Passer stanovil se svým Bugatti Veyron světový rekord v rychlosti na veřejné komunikaci. Tento rekord proběhnul právě na dálnici v Německu a výsledná rychlost je šílených 402,5km/h.