Upravený Chiron rozrážel vzduch rychlostí 490 km/h!

Existují věci, které jsou prakticky zbytečné, ale přesto se je snažíme překonávat. Co tím myslím? Především různé nesmyslné rekordy. Troufnu si říci, že více jak devadesát procent populace nikdy nejela rychleji než 250 km/h. Ono vlastně není ani moc míst, kde takovou rychlostí můžete jezdit legálně.

 

I tak se automobilky honí za jedním rychlostním rekordem za druhým. Důvod je jasný – marketing. Však každý fanoušek automobilů moc dobře ví, co je to Bugatti Chiron. Právě tento model je nejrychlejším autem současnosti. Bugatti prostě za každou cenu chtělo svůj rekord zpět. Ten jim dříve vzal Koenigsegg se svým modelem Agera RS, kdy naměřená rychlost činila 447 km/h.

Bugatti však muselo Chiron trošku poladit. Auto je tedy o 25 centimetrů delší. Zmizel zadní spoiler a motor dostal vyšší výkon, konkrétně je naladěný na 1600 koní. Rekord se konal na rychlostním oválu, kde rychlost stoupala ze 400 km/h na 450 km/h až počítačové systémy nainstalované v autě naměřili rychlost 490,48 km/h. Šílené, co říkáte?

 

Komentáře