Takhle vymazlený Favorit na cestách moc často nepotkáte. Majitel mu dopřál opravdu kompletní péči

Tohle je Škoda Favorit, která na první pohled vypadá absolutně úžasně a nesrovnatelně s většinou ostatních Favoritů na cestách. Dlouhodobý projekt Jarka Planky začal z jednoduchého důvodu – člověk jich moc nevidí a proto je to skvělá příležitost k jedinečnému projektu. Projekt „Fanouš“ do Jarkovy garáže přibyl před sedmi lety a před pěti lety začal s jeho většími úpravami. Kvůli přicházející STK se rozhodl, že s autem udělá více, než jen opravy, aby technická proběhla bez problémů. A že toho opravdu není málo!

Začneme motorovým prostorem. Zde se nachází klasické OHV s elektronickým karburátorem PIERBURG s výkonem 43 kW. Motor prošel z větší části kompletním repasem, doplnil jej rychlo průchozí výfuk s nerezovým koncovým dílem Soleta, sání od K&N, silnější alternátor. Vytaženo bylo topení, originální sahara, kterou nahradily dva silnější ventilátory pro lepší chlazení motoru. Motorový prostor byl poté kompletně lakovaný do barvy interiéru a několik jeho dílů bylo pochromováno.

Interiér byl kompletně přečalouněn do odstínu meruňkové eko kůže v kombinaci s obrácenou hnědou eko kůží. Přední sedačky jsou ze Suzuki Swift GTI, plasty jsou lakované ve stejné barevné kombinaci jako čalounění. V interiéru najdete dobový digitální otáčkoměr, autorádio Sony s předními POWERBASS reproduktory, přidaným subwooferem MAGNAT a dva zesilovače MAC AUDIO. Samozřejmostí je také kompletní vytlumení vozu.

Z exteriéru, který člověka zaujme na první pohled, vidíte kola MILANO DESIGN RICCARDO o velikosti 15 palců (šíře 7J s pneumatikami 165/45). Auto je lakováno do barvy ze vzorníku Audi (Ipanema brown). Nárazníky jsou lakované do černého lesku. Auto leží na podvozku HP Sporting s troj měchy Rubena, jejíž plnění zajišťuje kompresor VIAIR a manuální ovládání podvozku. Nápravy jsou zde kompletně z Škoda Felicia, které prošly taktéž kompletním repasem. Přední nárazník je doplněný originálním spoilerem a maska nárazníku má zavařený znak. Zavařeny jsou také blinkry na předních blatnících a zadní stěrač s ostřikovačem. Zrenovované jsou také přední světla, které se současně také lakovaly zevnitř do černé. Zrcátka jsou „style M3“ a na zadní části vozu najdete celo rámové dobové křídlo.

Tento vymazlený Fanouš měl být k vidění na letošním ročníku Tuning show Trojhalí, ale vzhledem k jeho odložení na rok 2021 věříme, že nám jej majitel na sraz přiveze příští rok! Pokud byste chtěli vidět také další fotky, neváhejte a mrkněte na Instagram jeho majitele fanousonair. O parádní fotky se postaral Dominoos36

Komentáře