Retro vzhled a moderní technika. Ukrajinské znovuzrození GAZ M20 na základech CL500

Oblíbený gazík Poběda se vyráběl od roku 1946 do roku 1958 a jeho vývoj probíhal ještě během války. Vzniklo jich něco přes 200 tisíc kusů a jednalo se o první sovětský vůz se samonosnou karoserii. GAZ M20 Poběda byl vůz střední třídy a vzhledem k svojemu vzhledu má slušnou základnu fanoušků.

Toho se rozhodla využít ukrajinská dílna SpecAutoTuning a začala vyrábět novodobou verzi, která je svým vzhledem podobná původnímu vozu. Kromě této stavby postavili také retro kabriolet na základech BMW 645ci. Samotný úpravce používá pro své stavby různé „dárce orgánů“ a původně jako základ pro vůz použili Toyota Mark II X100. Aktuálně jako základ jejich poslední stavby slouží Mercedes-benz CL500 C215. Tím vznikla velmi zajímavá kombinace moderní techniky a retro vzhledu, ačkoliv ten modro bílý interiér asi mohli udělat trochu decentněji.

Pod kapotou se ukrývá známý pětilitrový motor V8 o výkonu 225kW. Tato stavba byla na prodej za částku okolo 900 000,- Kč. Minule jsme Vám psali článek o karoserii Porsche 959 na základech Boxsteru. Jak se Vám líbí tato kombinace staromodního designu a moderní techniky?

Komentáře