RaceChip si pohrálo s Hyundai i30 N. Vypadá krásně a má více koní [VIDEO]

Hyundai i30 N se mi už při testování velmi líbilo. Poctivý mechanický hothatch, který se nežene za každou cenu za vysokým výkonem. Však 275 koní ve verzi Performance nikoho na zadek asi neposadí, ale kdo měl s Hyundai i30 N tu čest, pochopí to. Zábava není jenom o výkonu.

Pokud by vám však nějaký ten výkon chyběl, tak řešení vždycky existuje. Společnost RaceChip dokázala z benzinového přeplňovaného dvoulitrového čtyřválce dostat ještě o pár koní více. Standardně výkon činí 275 Koní. Po úpravě má i30 N výkon 309 koní a točivý moment vyrost z původních 353 Nm na 498 Nm. A to se bavíme pouze o samotném čipu.

RaceChip šlo však ještě dále a maximální výkon, který díky úpravám z Hyundai i30 N dostali činí 316 koní a 524 Nm. Upřímně, když jsme Hyundai i 30 N měl na test, říkal jsem si, že bych více na předních kolech ani nepotřeboval. Ale proti gustu. Vyměněné jsou také pružiny, které auto posadí o 15 milimetrů blíže k silnici. Změnou prošel také zvukový projev, který už sériová verze má fantastický! A nejen to. RaceChip se pochlubilo, že podobná úprava bude v USA dostupná i pro Hyundai Veloster N.

Zdroj