Potřebujete praktické auto, ale Vaše srdce tluče v rytmu JDM? Na prodej je unikátní Mitsubishi Lancer EVO 9 GT Wagon

Před nějakou dobou se na internetu objevilo vtipné meme, kde byl Vin Diesel (Dom Toretto) a Paul Walker (Brian O’Connor) s dětmi a pod tím byl obrázek Nissanu Skyline ve verzi kombi a stejně tak i právě Lancer EVO. S komentářem, že to je jediný možný důvod, proč takové kombi vzniklo. Tušíme, že Skyline nikdy ve verzi kombi nebyl a ty co existují, tak jsou právě předělávky na základě Evolutionu kombi, ale pokud je to jinak, klidně se s námi podělte o informace v komentářích, budeme za to rádi.

Každopádně teď se u bristké společnosti Harlow-Jap-Autos objevilo na prodej toto unikátní „evíčko“. On samotný Lancer ve verzi kombi až tak brutálně raritní není, ale ve vrcholné verzi Evolution s 6-ti stupňovým manuálem jich bylo údajně vyrobeno jen 200-250ks z celkově vyrobených 2500ks kombíků. A to už je docela nízké číslo, takže je otázka kolik je na světě podobných, zcela funkčních kousků, v tak luxusním stavu jako je právě tento. Najeto má pouhých 120 000km a samozřejmostí je plná servisní historie, třešničkou na dortu je, že vůz nebyl nikdy bouraný. Oficiálně má vůz výkon 276 koní, ale samotný prodejce uvádí, že po chvílích strávených za volantem má člověk dojem, že je pod kapotou mnohem početnější stádo. Vůz tak dokáže zrychlit 0-100km/h za 4.8 sekundy, což je na kombík s tímto ročníkem výroby hodně slušné číslo.

Prodejce dále uvádí, že na voze bylo provedeno pár změn pro vylepšení vozu, jako třeba sportovní stavitelné tlumiče HKS nebo titanový sportovní výfuk a tepelné odstínění kapoty RalliArt. Auto je údajně ve špičkové kondici a chod motoru, převodovky, spojky, diferenciálu i dalších prvků je prý na jedničku s hvězdičkou. Doporučujeme prohlédnout kompletní soupis informací a fotek na facebooku prodejce zde. Pokud jste za toto všechno očekávali nějakou šílenou částku, tak Vás nejspíše cenovka překvapí, protože £16,995 (cca 510 000,-Kč) nám příjde až podivně málo. Firma také uvádí, že nemá problém vůz doručit téměř kdekoliv po světě, tak co jdete do toho?

Zdroj: Harlow-Jap-Autos

Komentáře