Podívali jsme se na Hyundai i30 Fastback N. Vypadá skvěle

Prakticky kdekoli se objevilo, všude sklízelo jen velkou chválu. První sportovně zaměřený model z dílny Hyundai se povedl. Hyundai i30 N za kterým stojí Albert Biermann, člověk, který byl spoustu let spojen s automobilkou BMW, postavil výborné auto. A tak se čekalo, co přijde dále.

Dalším modelem oddělení „N“ je Hyundai i30 Fastback N. Podívali jsme se na něho na pařížském autosalonu. Veškerá techniky je stejná jako v případě prvního modelu. Tedy dvoulitrový čtyřválec, který ve variantě N Performance dává 275 koní. O přenos na přední kola se stará šestistupňová manuální převodovka.

Celý interiér se nese ve stejném duchu. Tedy klasické budíky, manuální ruční brzda, displej infotainmentu trčící z palubní desky. Hyundai i30 Fastback N je hezký kus auta. Každý si teď může vybrat, zda dá přednost klasickému „hothatchi“ nebo právě Fastbacku. Po zvukové stránce by to měl být stejně dobrý orchestr jako u i30 N. Těšíme se a když vše dobře půjde, tak začátkem příštího roku přineseme i plnohodnotný test.