Nové generace ostrého kombíku je na světě! Jak se Vám líbí Audi RS6 Avant C8?

Německá automobilka právě představila novou generaci sportovního kombi Audi RS6 Avant C8. Oproti předchozí generaci má výrazně agresivnější a sportovnější design. Pravděpodobně se jedná o nejvýraznější sportovní kit, který se kdy na sportovním modelu Audi objevil. Velmi nápadný přední i zadní nárazník není možné přehlédnout a jen doufáme, že koncovky budou alespoň zde u vrcholné verze pravé. Bohužel u verze Audi S6 nové generace se objevují falešné koncovky, které jsou viditelné téměř na první pohled.

Motor naštěstí ještě odolal „Voldemortovi“ dnešního světa, který se ve skutečnosti jmenuje downsizing a tak se pod kapotou ukrývá agregát V8. Nově zde ale přibyl také mild-hybrid systém. Výsledný výkon motoru 4.0L V8 twin-turbo je 600 koní a 800Nm. Díky těmto hodnotám dokáže prostorné kombi zrychlit z 0 na 100km/h za 3.6 sekundy. Motor je napojen na automatickou osmistupňovou převodovku Tiptronic.

Nejvyšší rychlost je elektronicky omezena na 250km/h, ale při zakoupení Dynamic Package se maximálka zvýší na 280km/h a při nejvyšší verzi Dynamic Package Plus, můžete po dálnici uhánět rychlostí až 305km/h. Taková rychlost v kombinaci se 1680 litry zavazadlového prostoru je záruka, že na chatu nebo dovolenou dorazíte opravdu včas a se vším co potřebujete. Pokud Vás ovšem nezastaví kvalita tuzemských silnic. První kusy by se v prodeji měli objevit během prvního čtvrtletí 2020.

Komentáře