Nová generace Subaru BRZ oficiálně představena! Jak se Vám líbí?

Subaru představilo novou generaci sportovního kupé BRZ, ale vše nasvědčuje tomu, že v Evropě se oficiálně nebude prodávat. Což je podle nás velká škoda, protože se jedná o zábavné kupé s relativně dostatkem prostoru pro další cestující nebo batohy a cokoliv dalšího. Oproti svému předchůdci nové BRZ přibralo jen 7.7kg a s váhou 1277kg je to podle automobilky nejlehčí 2+2 sporťák na americkém trhu.

Pod kapotou je motor boxer o obsahu 2.4 litrů, s celkovým výkonem 170kW/249Nm. Pohon byl zachován pouze na zadní nápravu a k dispozici je také šestistupňová převodovka v manuální i automatické variantě. Subaru se chtělo držet stejných parametrů jaké měl jeho předchůdce. Těmi jsou nizká hmotnost, nízké těžiště, přesné řízení, hravé jízdní vlastnosti a to vše za přijatelnou cenu.

Uvnitř vozu Subaru vsadilo na interaktivitu a tak jsou zde dva velké displeje s možností zobrazování různých jízdních hodnot a režimů. Dnes už je jistou samozřejmostí také připojení na Apple Car Play a Android Auto. Jen se nějak nemůžeme zbavit dojmu, že ten design mohli udělat trochu ostřejší, agresivnější a více směrem třeba k GT-R místo MX-5. Ale třeba je to jen dojem z fotek, rozhodně auto vypadá velmi zajímavě a pokud bude minimálně zábavné jako první BRZ, tak to může být opět povedený stroj.

Zdroj: Subaru

Komentáře