Nova generace Škody Octavia VRS je oficiálně tady! Do nabídky „propašovali“ také hybridní verzi

Dnes ráno koncernová Škodovka oficiálně představila model Octavia RS IV. Představení nového modelu RS bylo oficiálně plánováno na letošní ročník ženevského autosalonu, který byl ale kvůli aktuální situaci ve světě bohužel zrušen. Mladoboleslavská automobilka tak premiéru nového modelu RS přesunula na domácí půdu a představení proběhlo přímo v Mladé Boleslavi.
„Nadčasová, dynamická, úsporná a ekologická“, tak je označována vývojáři automobilky Škoda, ale nějak nám tam chybí slova jako sportovní, dravá a divoká. Poprvé se objeví Octavia RS také v kombinaci spalovacího motoru s elektro motorem. Tato kombinace plug-in hybridu bude poháněna turbomotorem 1.4 TSI spolu s elektromotorem o výkonu 85 kW, čímž v kombinaci se spalovacím motorem dosáhne výkonu 180 kW (245 koní). Tato kombinace údajně zajistí lepší dynamickou jízdu, nízkou spotřebu, ale také sníženou produkci emisí. Takže pro nás opravdu nic zajímavého, ale naštěstí Škoda stále počítá také s klasickou verzí a pod kapotou by k dostání měl být také motor 2.0TSI o výkonu 245 koní a také naftová alternativa 2.0TDI Evo s výkonem 200 koní.

Oproti běžným Octaviím se verze RS samozřejmě odlišuje i vzhledově. Vůz je ozvláštněn agresivnějšími nárazníky, černými lesklými prvky jako je přední maska, boční lišty kolem oken, texty na zadní části vozu, spoilerem, difuzorem a dalšími aerodynamickými prvky taktéž v černém lesklém laku. RS také dostane v základu 19-ti palcové disky. „Je úžasné udělat ze skvělého auta ještě něco lepšího. Nová Octavia je plná charakteru, je moderní, dynamická a nadčasová.“ dodal Karl Neuhold, vedoucí designu exteriéru vozu. Velkou změnou prošel od předchozí generace také interiér. Sportovní sedačky budou k dispozici látkové anebo kožené, případně doplněny o alcantaru. Palubní deska bude doplněna o červené prvky a karbon-look doplňky na lištách. Samozřejmostí je i zmodernizovaný volant s RS logem. Automobilka nabídne také možnosti výbavy, které doposud známe pouze z modelu Superb, například adaptivní tlumiče DCC a mnoho dalších prvků. Octavia RS iV se na českém trhu objeví už letos, avšak její cena prozatím není známá.

Foto: Škoda Auto

Komentáře