Nissan v Austrálii ukázal limitovanou edici Nissanu GT-R na počest výročí

Japonská automobilka si připomíná 50 let svého modelu GT-R a tak není divu, že jsme se dočkali limitované edice této bestie na čtyřech kolech. Pár krásných kusů limitované edice Nissanu GT-R si mohou koupit zákazníci v Austrálii. V přepočtu z amerického dolaru můžete mít za tři miliony korun Nissan GT-R zahalený do jednoho z trojice speciálních laků s názvy Bayside Blue a Super Silver s bílými pruhy a Ivory Pearl s červenými pruhy.

V interiéru je nový dvoubarevný kožený potah sedadel. Samozřejmě nechybí obložení z uhlíkových vláken, aktualizací prošel i software infotainmentu a dobrou zprávou je, že Nissan nešel cestou nejlehčí hmotnosti za každou cenu, takže dvouzónová klimatizace v autě zůstala. Samozřejmě nechybí odznak vedle voliče převodovky, abyste za každou cenu věděli, že sedíte v limitované edici. A podobný nápis najdete i na zadní části mezi světlomety.

Nová jsou turbodmychadla, přepracované je zavěšení kol i posilovač. Výkon 3,8litrového šestiválce je naladěný na 570 koní a 632 Nm točivého momentu. Za tuto cenu jde o nejdostupnější Nissan GT-R v limitované edici. Dalším členem rodiny je luxusnější provedení za 3,2 milionů korun, následně GT-R Track Editon za 3,7 milionů korun a vrcholná verze GT-R Track Edition vás vyjde na 3,8 milionů korun. No, nevím jak vy, ale my začínáme šetřit.

Zdroj

 

Komentáře