Měli jsme možnost vyzkoušet jak probíhá profesionální expresní renovace a lakování kol za 5 dní – výsledek posuďte sami

V letošním roce nás oslovila se spolupráci firma Properlak, která se zabývá profesionální renovací ALU kol. Chtějí se stát jedničkou na českém trhu a mají k tomu opravdu skvěle našlápnuto, takže když jsme měli možnost si prohlédnout jejich výrobní prostory a také celý proces renovace, bylo jasno, že do toho musíme jít. Společně jsme uspořádali soutěž o kompletní renovaci a lakování kol, která měla u fanoušků velký úspěch a tento týden jsme měli možnost v dílně vidět hotová kola od výherkyně Michaely Neufusové a je to vážně nádherná podívaná. Nicméně nám bylo nabídnuto, že bychom si mohli nechat zrenovovat a nalakovat na přání svá vlastní kola a to prostě nešlo odmítnout.

Kola v původním matně černém laku před renovací a lakováním.

Pánové z Properlaku se rozhodli na naši renovaci demonstrovat jak rychlé může proběhnout expresní renovace a celý proces se zvládnul za neuvěřitelných 5 dní. Začalo se v sobotu chemickým odlakem v kyselině, který musí trvat 2 dny a poté následovalo tryskání balotinou. Kola po tryskání vypadaly opravdu pěkně a vy si vše můžete prohlédnout na přiložených fotkách.

Ráfky po chemickém odlaku v kyselině a následně po otryskání balotinou.

Poté přišlo na řadu precizní ruční broušení, které se postaralo o dokonalý povrch všech zákoutí a celého ráfku.

Nakonec došlo na tří fázové lakování, kdy se prvně nanáší základní barva a potom požadovaný odstín laku. To vše se následně zalakuje transparentním ochranným lakem. Nechtěli jsme aby kola na autě byla až příliš výrazná a tak jsme se rozhodli pro barvu Lamborghini Bronze v matném provedení. Na první pohled barva jistě zaujme, ale zároveň na sebe nepoutá pozornost jako jiné výrazné odstíny a laky. Kola tedy byla ve čtvrtek ráno kompletně hotová a připravená k obutí v dílně MMtuning Auto Havířov odkud byly také náhradní kola po dobu renovace. Jak vypadá výsledek přímo na autě se můžete v galerii podívat sami, my jsme s práci týmu Properlaku velmi spokojeni a tuto renovaci kol hodnotíme na jedničku s hvězdičkou.

Pečlivé přezouvání proběhlo v autoservisu MMtuning Havířov a poté již následovala fotka před dílnou Properlak.

Okolo hliníkových kol nabízejí kompletní servis od rovnání, svařování až po ofrézování na CNC stroji a další individualizace. Pokud máte o jejich služby zájem, ale do Těrlicka u Havířova to máte daleko, tak nezoufejte. Zavedli vlastní rozvozovou službu, kdy každý sudý týden objíždí téměř celou ČR a kola od klientu vyzvednou a následně je zase dovezou. Pokud se chcete dozvědět více o jejich službách určitě mrkněte na web www.properlak.cz a nebo jim rovnou napište na facebooku nebo instagramu. Ještě jednou bychom rádi poděkovali firmě Properlak za tuto špičkovou renovaci a těšíme se na další spolupráci.

Komentáře