Máte rádi klasické vozy, ale chybí Vám u nich výkon? Řešením je toto BMW E9 se swapem z 635CSi

Spousta autičkářů miluje veterány a klasické vozy, ale jejich častou nevýhodou pro milovníky rychlé jízdy je malý výkon. To platí alespoň v případě těch dostupnějších kusů. Kdo někdy s takovým starším vozem jel, tak ví, že třeba 150 koní ve starším kupé, může mít úplně jiný charakter, než 150 koní v obyčejném moderním autě.

Milovníci klasik pak nemají rádi jakékoliv úpravy či dokonce swapy celých motorů, ale v tomto případě se jedná o relativně decentní modernizaci, která by ve výsledku měla být jen ku prospěchu vozu. Pod kapotou tohoto BMW 3.0CS E9 z roku 1973 se usadil motor M30B35, tedy řadový šestiválec 3.5L z BMW E24 635CSi. Došlo zde také na úpravu motoru směrem k lepší odolnosti a také zvýšení výkonu.

Ostrá vačka, kovaná kliková hřídel, písty 10,5:1 a pár dalších dílů. To vše je napojeno na programovatelnou řídící jednotku BOSCH, s Miller Performance W.A.R. úpravou a mapou. K dispozici je také pětistupňová manuální převodovka s odlehčeným setrvačníkem. Na stránce Bring a Trailer se tento konkrétní kousek prodal za $75 000 což je cca 1.6 miliónů korun a podle fotek i videa auto vypadá ve velmi dobré kondici.

Zdroj: EngineSwapDepot, Bring a Trailer

Komentáře