Lupo BiMoto 2x 2.0TFSI od DOP Motorsport už jezdí a trhá rekordy!

Před nějakou dobou, jsme Vám psali o vznikající stavbě Volkswagen Lupo BiMoto. Už tehda nebylo pochyb o tom, že to bude pěkně ostrý a divoký stroj, ale sami jsme byli zvědaví, jaký bude výsledek celé stavby. Takže jsme se konečně dočkali, protože už pár dnů je možné na stránkách DOP Motorsport vidět nejen fotky hotového auta, ale také se objevují první videa. Jestli to je nebo není pořádná podívaná necháme posoudit Vás, ale naše očekávání to jistě splnilo. Video na kterém auto zrychluje vypadá doslova jako zrychlené, ale při dosaženém času se není čemu divit.

Svoje první výsledky si tohle bestiální Lupo s dvěma motory 2.0TFSI zapsalo na 400m dlouhé trati, kterou zvládlo doslova uletět za 8.788sekundy a v cíli už letělo rychlostí 273.46km/h. No jak asi uznáte sami, tato čísla jsou opravdu brutální a není pak divu, že při slowmotion záběru vypadají pneumatiky auta jako želatina. Podle grafů z brzdy disponuje jeden motor výkonem 604 koní a druhý dokonce 640koní. Nejsme si jistí zda je správné tento výkon sčítat, ale pokud ano pak by tento minivůz měl celkový výkon 1244koní, což je opravdu slušný masakr.

Pokud Vás zajímá tento projekt, určitě mrkněte na stránky DOP Motorsport nebo si alespoň přečtěte náš první článek o tomto stroji. Stavbu, vývoj a výsledky vozu budeme i nadále sledovat a rádi Vám do budoucna přineseme další novinky a informace o tomhle projektu.

Zdroj: DOP Motorsport