Kvalitní brzdy vám mohou zachránit život

Brzdy Tuning bezpečně

Včas zastavit. Vždy! To je, oč tu běží. V některých případech i otázka života. Brzdy jsou segment vylepšení, který si zaslouží velkou pozornost. Sériové brzdy dokáží v běžném provozu zpravidla odvést svou práci uspokojivě.

Co ale opakované brzdění z vyšších rychlostí například na dálnici? Při krizové situaci, když se objeví nečekaná překážka? Spousta majitelů aut žije v domnění, že jejich brzdy jsou pro jejich jízdní styl dostatečné. Jenže pak se jednou svezou na okruhu a celé mínění je pryč. Stačí 3 kola svižnější jízdy. Anebo opakovaně dobrzďují za kamionem na dálnici, jehož rychlost je výrazně nižší, ale o 1 km/h vyšší, než kolegy, jehož záď již nevydržel pozorovat. Známe to všichni.

Pro vylepšení brzdného účinku nabízí trh nepřeberné množství výkonnějších komponentů. Některé špičkové a funkční, jiné designové s podprůměrnými vlastnostmi. Není třeba hned volit upgrade na vícepístkové brzdové třmeny, brzdové kotouče s větším průměrem či karbonové kotouče s dlouhou životností. Stávající brzdovou sadu lze využít jako základ pro vylepšení v podobě kvalitnějších brzdových kotoučů a brzdových destiček. Trh nabízí různé směsi na brzdových destičkách – některé jsou vhodné pro každodenní používání v běžném provozu, některé je třeba pro získání brzdného účinku prohřát a další jinam než na závodní okruh nepatří. Každé řešení má své pro i proti. I zde platí, že je dobré se poradit s odborníkem a najít nejvhodnější řešení pro vlastní jízdný styl. Některé destičky mají díky použité směsi sníženou tvorbu brzdného prachu na minimum, téměř se pak nešpiní ráfky. Jiné homologované destičky mají až o 40 % vyšší brzdný účinek a neměnný brzdný účinek až do 900 °C.

Skvělým řešením pro odstranění houbovitého pocitu při sešlápnutí pedálu a pro lepší dávkovatelnost brzdného účinku je instalace pancéřových brzdových hadic – řešení hojně využívané v motorsportu, může být díky velkému množství barevných řešení i zajímavým designovým prvkem. V kombinaci s barevným ochranným nátěrem či nástřikem brzdových třmenů pak dokážete dodat svému vozu skutečně výjimečný vzhled. Doporučujeme také nahradit standardní brzdovou kapalinu kapalinou Performance s vyšším bodem varu.

Poraďte se se svým brzdovým specialistou, nebo nám napište. Rádi vám pomůžeme s výběrem nejvhodnějšího řešení pro váš jízdní styl a doporučíme vhodné certifikované montážní centrum poblíž vašeho domova. Pamatujte, že vylepšení brzdové soustavy nemusí být nákladnou záležitostí. Navíc je velkým přínosem pro bezpečnost v běžném provozu a úžasným pomocníkem při zajíždění  co nejlepších časů na oblíbeném okruhu.