Elektronická ruční brzda – zábavu na sněhu s ní nečekejte, ale díky krizovému brždění může zachránit život, veděli jste to?

V prvé řadě bychom rádi řekli, že na to jak zásadní a důležitá věc to v autě může být, je podle nás zcela přehlížená a téměř vůbec se o tom nemluví. O elektronické parkovací brzdě se většinou mluvilo pouze v souvislosti s řáděním na sněhu a tedy, že s elektronickou parkovací brzdou si musíte divočinky a blbnutí na sněhu pomocí ruční brzdy odpustit. Kdo někdy na sněhu zkusil smyky pomocí ruční brzdy, jistě nám dá zapravdu, že je to prostě zábavná věc a když to člověk pořádně „chytne do ruky“ tak se dá předvést i moc hezké kousky.

Teď se ale podívejme na jednu velmi praktickou a chytrou funkci elektronické parkovací brzdy a tou je krizové brždění. Pokud se někdy stalo, že jste jeli v autě a řidiči se udělalo špatně nebo třeba omdlel, bohužel nebylo moc způsobů jak situaci vyřešit, ale v případě elektronické brzdy Vám svítá malá naděje. Téměř všechny elektronické brzy mají funkci nouzového brždění a v případě, že tlačítko nebo páčku brzdy dlouze podržíte, začne vůz zastavovat. U některých vozů je to brždění prudší a u některých zase plynulejší a každá značka to má trochu jinak. Podstatnou myšlenou ovšem je, že jste tímto způsobem schopni relativně bezpečně zastavit vůz z kteréhokoliv místa auta.

Takže kdyby náhodou jste se někdy ocitli v podobně krizové situaci, myslete na to, že jste schopni vůz zastavit a předejít tak nehodě nebo alespoň minimalizovat případný náraz. Proto doporučujeme sdílet tento článek nebo ho poslat svým známým, protože nikdy nevíte, kdy se tato jednoduchá a přesto opomíjená informace může hodit.

Komentáře