Další youngtimer na prodej. Tentokrát pro opravdové znalce a fajnšmekry – Lotus Omega v TOP kondici

Opel Omega jistě zná většina autičkářů, protože se ve svých letech jednalo o hezký a luxusní sedan. Bylo ho možné pořídit také se slušně výkonným motorem a řadovým šestiválcem o objemu tří litrů. V Británii se tento vůz prodával pod názvem Vauxhall Carlton 3000 GSi a posloužil jako základ pro Lotus Omega. Ve fabrice Lotusu použili sice původní motor, ale nakonec ho tak zásadně předělali, že je to téměř jiný motor. Kromě bloku zde nezůstalo nic původního a dokonce i jeho celkový objem zvětšili na 3,6L. A aby toho nebylo málo, přišly na řadu také dvě turbodmychadla Garrett T25.

Na svou dobu se jednalo o nejrychlější produkční sedan na světě a se svými parametry dokáže ohromit také dnes. Celkem se pod kapotou ukrývá stádo 382 koní a 568Nm, což jsou opravdu zajímavé hodnoty i v dnešní době. Z nuly na 100km/h dokázal tento super svižný sedan zrychlit za 4.9 sekundy (oficiálně za 5.2s). Zrychlení z nuly na 161km/h zvládnul za 10.6 sekundy, což byl o sekundu kratší čas, než potřebovalo třeba Ferrari Testarossa s dvanáctiválcem. O voze se také dříve proslýchalo, že novinářské verze byly ještě rychlejší a výkonější, než verze určené pro běžný prodej. Některé kousky dokázaly uhánět až 300km/h a bylo jim na brzdě naměřeno i přes 400 koní. Samozřejmě Lotus Omega neuniknul pozornosti moderátorům ze slavného pořadu Top Gear a tak si můžete jejich recenzi a testování Lotusu prohlédnout sami.

My tentokrát objevili inzerát na prodej tohoto hezkého kousku od sousedů z Rakouska. Celkem bylo postaveno 900 kusů těchto super rychlých sedanů a tento konkrétní kus má pořadové číslo 721. Rok narození tohoto mladíka je 1994 a od té doby „naběhal“ pouhých 86 000km. Výkon vozu je sériových 382 koní/568Nm a majitel uvádí, že motor i převodovka jsou ve skvělé kondici. Aktuálně by na voze neměla být údajně žádná závada a stav exteriéru i interiéru je prý velmi dobrý. Auto je registrováno a aktuálně se nachází v Rakousku nedaleko města Kremže(Krems an der Donau). Inzerát se objevil na portálu Ebay a vyvolávací cena je 49 950€, ale pokud máte alespoň trochu přehled o ceně těchto youngtimerů, jistě tušíte, že výsledná částka bude mnohem vyšší. Tak uvidíme a budeme se snažit aukci sledovat, za jakou finální částku se vůz prodá.

Prodejní inzerát Lotusu Omega najdete zde.

Zdroj: www.Ebay.com