Další potvrzený host na letošním Escape6 Prague Car Festivalu je brutální žluté Lamborghini Aventador SVJ

Obrovská automobilová výstava Escape6 Prague Car Festival je zaměřená na automobily všeho druhu, ale velkou pozornost zde dostává právě tuning a upravené vozy. Samozřejmě všichni autičkáři milují také sportovní vozy a supersporty a když je takový ostrý vůz ještě upraven, je to většinou skloubení dokonalosti a jedinečnosti. V tomto případě se jedná o nejostřejší verzi Lamborghini Aventador, kterou vyvinuli přímo inženýři ve fabrice Lamborghini.

SVJ je natolik rychlé, že v době svého představení bylo nejrychlejším vozem na severní smyčce Nürburgringu. Zkratka SVJ znamená Super Veloce Jota a jedná se o vůz zaměřený na ostrou jízdu převážně na okruzích. Stejně tak se s ním ale můžete prohánět po ulicích města nebo klikatých okreskách, protože tento extrémně sportovní vůz si užijete ať jste kdekoliv.

V zadní části vozu se ukrývá atmosférický motor V12 o objemu 6.5L a proti jeho předchůdci Aventadoru S byl ještě posílen o 30 koní na výsledný výkon 556kW(770koní) a kroutící moment 720Nm. V ČR je již několik kousků a nám se podařilo navázat kontakt s majitelem této žluté bestie, která se na instagramu prezentuje pod přezdívkou BEE SVJ. Jelikož se i letos chystá v neděli na venkovní ploše sraz sportovních vozů, tak o pořádné supersporty rozhodně nebude nouze, ale tento žlutý exemplář si můžete prohlédnout po celou dobu výstavy ve vnitřních prostorách. Tímto bychom majiteli velmi rádi poděkovali za jeho přislíbenou účast a pokud chcete sledovat krásné fotky a videa SVJ, sledujte na Instagramu profil BeeSVJ. Pokud byste také chtěli na akci vystavit svůj vůz pošlete registraci na www.praguecarfestival.cz

https://www.instagram.com/p/B97D2aLnk8o/
https://www.instagram.com/p/B86ts_uHryp/
Komentáře