Bugatti představilo výroční model Centodieci. Stojí přes 200miliónů a odkazuje na EB110 Super Sport

Než se objevilo Bugatti Veyron na trhu, měla automobilka s výrobou docela dlouhou pauzu, ale během jeho života od roku 2005 do roku 2015, se objevilo rovnou několik upravených a limitovaných verzí Veyronu. Pak v roce 2016 byl oficiálně představen Chiron a od té doby jsme již viděli také Bugatti Divo a nyní přichází další lahůdka. Jedná se model Centodieci, který automobilka vyrobila k oslavě 110. výročí značky a také svým designem silně odkazuje na Bugatti EB110 Super Sport z roku 1991. Poslední roky tak Bugatti sype vozy jak ne běžícím pásu.

Modelu Centodieci vznikne pouze omezený počet 10 kusů a již nyní znají všechny kusy své majitele. Určitě Vás nepřekvapí, že cena v případě takového vozu nebyla zrovna lidová. Pohybuje se okolo 8 miliónů EUR, takže něco přes 200 miliónů korun. Pokud si prohlédnete verzi EB110 Super Sport, jistě si všimnete, že velké množství podobných prvků a křivek bylo převedeno právě do verze Centodieci. Přední světla blízko u sebe, nápadné výdechy a žebrování nebo kulaté výřezy v karoserii. Na světla navazující otvory se zde také objevují, ale samozřejmě již v modernějším podání a na autě vypadají opravdu sexy.

Vůz se pyšní také vyšším výkonem, než je jeho starší bráška Chiron. Robustní šestnáctiválcový motor, který posilnil na 1176kW (1600koní), se stará o zrychlení 0-100km/h za 2.4sekundy. Ovšem zrychlení z nuly na 200km/h trvá pouhých 6.1sekundy a pokud si troufnete zrychlit až na 300km/h, zabere Vám to pouze 13.1 sekundy. Abyste se nerozvášnili až příliš, omezovač rychlosti Vás zastaví na hranici 380km/h. Na modelu Centodieci se výrobci podařilo ušetřit 20 kilogramů a výsledný poměr váhy je 885koní na tunu.

Komentáře