BMW přiznává zásadní změny a chce se tak trochu vrátit ke kořenům

Kdo se trochu zajímá o automobilku BMW, nemohl si v posledních letech nevšimnout zásadních změn. Původně značka s velmi sportovním charakterem, která stojí za zrozením rovnou několika legend M3, M5 a mnoha dalších, se v posledních letech ubírala takovým trochu podivným směrem. Velkou pozornost věnovala vývojí elektromobilů, začaly se také objevovat hybridní modely a ryze sportovní „eMka“ šly tak trochu stranou. Poté se dostavily modely jako BMW řady 2 s pohonem předních kol a sexappealem na úrovni staré knihovnice ve vytahaných šatech po babičce. Na druhou stranu je ale nutné říct, že třeba BMW M2 i další současné modely divize M, jsou velmi dobře fungující a pekelně ostrá auta. Nejhorší tak na tom všem byl přístup automobilky, která se původně zaměřovala na pocit z jízdy a upředňostňovala řidiče, ale změnila se na automobilku smýšlející hrozně ekologicky a honící se za co nejlepšíma výsledkama v emisních testech.

Bylo zjevné, že spoustě fanoušků i majitelů vozů BMW to nebylo zrovna po chuti a nyní přichází docela velké překvapení. Očividně si toho všeho začali všímat také přímo ve vedení automobilky a velmi slabé prodeje elektromobilů vše jen potvrdily. Aktuálně je tak na odchodu z funkce dosavadní ředitel a nahradí ho Klaus Fröhlich, který je malou nadějí na zlepšení. Již nyní se totiž nechal slyšet, že s nástupci modelů i3 a i8 v BMW nepočítají a nejspíše během příštích 10 let ani nepočítají s dalších elektromobilem. Své místo si elektromotory a hybridní turba v dosavadních modelech jistě najdou, ale Fröhlich je zastáncem původního renomé značky. Takže chce vozy BMW mít se sportovním charakterem a zaměřené na požitek z jízdy. Elektřina zde pak bude vyloženě pro dosažení vyššího výkonu.

Uvidíme jak se bude situace vyvíjet do budoucna, ale v dnešní době svázané emisními limity a lehce za vlasy přitaženým eko terorem je tohle velmi příjemný a svěží vítr pro všechny autičkáře. Sám Fröhlich říká „každé M se musí chovat jako M“ a nám se tento názor líbí, tak se nechme překvapit, jakým směrem se bude vývoj ubírat.