Automobilový svět má ještě naději! Tak ostré auto z výroby už dlouho nevyjelo – Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio GTAm

Alfa Romeo se s Giulia GTA a GTAm pořádně odvázala!

Italská automobilka Alfa Romeo před nedávnem představila ještě vylepšenou verzi velmi rychlé Giulie Quadrifoglio s označením GTA a ještě ostřejší GTAm, která bude v základu i bez zadních sedaček!

Představené verze GTA a GTAm se dočkaly vylepšení především v redukci váhy a zlepšení aerodynamiky. Italský výrobce se při výrobě zaměřil na redukci váhy rozsáhlým použitím karbonu v interiéru i exteriéru a využitím hliníkových materiálů v motoru došlo ke snížení váhy u verze GTA o 100 kg. Verze GTAm má váhu ještě nižší, například díky tomu, že v základu nebude mít zadní sedačky, které nahradí závodní rám.

Obě verze mají v interiéru za použití velkého množství alcantary i několik závodních prvků jako je držák na helmu, přihrádka na rukavice a hasicí přístroj. Madla pro otevírání dveří nahradí látkové pásky pro otevření. Exteriér prošel značnou inovací k agresivnímu vzhledu. Karoserie je rozšířená o 5 centimetrů, předek dostal agresivnější masku, nárazník a zadek zdobí masivní karbonové křídlo s karbonovým difuzorem, který doplňují koncovky firmy Akrapovič.

Motor díky vylepšení o 30 koní produkuje celkových 540 koní a zrychlení z 0 km/h na 100 km/h zvládne za 3,6 sekundy. Alfa Romeo vyrobí pouze 500 kusů verze GTA a GTAm, přičemž každá dostane své označení s výrobním číslem. Ke koupi bude přidávat také závodní oblek, helmu a speciální plachtu na kapotu. Při pohledu na tyto stroje musí každé petrolheadské srdce radostí poskočit a my jsme neskutečně rádi, že se Alfa Romeo do tak razantního projektu pustila. Snad to ocení také zákazníci a prodeje budou pro automobilku plnit očekávání.

Zdroj: Alfa Romeo

Komentáře