Audi R8 prodělalo facelift. Má ostřejší vzhled a silnější motory

„Zrozen na závodním okruhu, vyráběn pro silnice“. Po světové premiéře závodního vozu R8 LMS GT3 na Pařížském autosalonu 2018 následuje nyní sériově vyráběný model. Kromě ještě sportovnějšího designu obdrží modely Audi R8 Coupé a Spyder výkonnější motory. Prodej v Evropě bude zahájen začátkem roku 2019.

Ano, Audi R8 dostane srdce v podobě atmosférického desetiválce. Třikrát hurá směrem do Audi. Zákazníci mají na výběr dvě výkonové verze. Vidlicový desetiválec téměř shodné konstrukce nalézá uplatnění také na závodních okruzích v závodních vozech R8 LMS GT3 a R8 LMS GT4. Ostřejší charakter nové modelové řady R8 je patrný i vizuálně. Maska chladiče Singleframe je širší a nižší. Velké otvory pro přívod vzduchu jsou rozděleny masivními příčkami. Nízké štěrbiny v předním víku připomínají první model Audi quattro, ikonu značky. Také nový přední spoiler je širší, stejně jako markantní mřížka ventilačních otvorů na zádi ve spodní části difuzoru, protaženého vysoko vzhůru. To umocňuje sportovní vzhled modelu Audi R8.

Základní motorizace nabídne 570 koní a 550 Nm. Z klidu na sto to Audi R8 zvládne za 3,4 sekundy a maximální rychlost činí 324 km/h. Silnější verze ponese název Audi R8 Performance. Výkon 620 koní a 580 Nm rozhýbe tento supersport z klidu na sto za 3,1 sekundy a mazat po německé dálnici můžete až 331 km/h.